İŞYERİNİZDE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİNİ SAĞLAMAYA YÖNELİK NİSSERT’İN HİZMETLERİ;

 Savaştan üç kat daha tehlikeli olan şey nedir?  sorusunun cevabının ÇALIŞMAK olduğunu bilmek oldukça şaşırtıcı olsa gerekir.

 İçki, uyuşturucu ya da savaştan çok daha fazla insan çalışma koşullarının uygun olmaması ve tedbirlerin yetersizliği nedeniyle ölmektedir.  Her yıl yaklaşık iki milyon insan, işle ilgili kazalar ve hastalıklar yüzünden hayatını kaybediyor; buna karşın savaşlarda her yıl 650 bin kişi ölüyor.

Ülkemizde SGK verilerine göre her yıl ortalama 80.000 iş kazası raporlanmakta ve yine ortalama olarak 1000 kişi hayatını kaybetmektedir. İş kazalarının önemli bir bölümünün basit tedbirlerle önlenebilir nitelikte olması ise şaşırtıcı diğer bir olgudur.

“Kaza Geliyorum Demez” ya da “Görünmez Kaza” sözleri kaderciliğin ve tedbirsizliğin ifadesidir. Aslında Kaza bağıra bağıra geliyorum der, yeter ki onu duyan bir kulak ve gören bir göz olsun. İşte bu bilinç ancak İş Sağlığı ve Güvenliği Sisteminin (OHSAS) oluşturulması ile mümkün olabilir.

İŞ SAĞLIĞI GÜVENLİĞİ NİÇİN OLUŞTURULMALIDIR?

  1. Yasal Zorunluluk : (4857 sayılı kanun gereğince zorunluluk vardır)
  2. İnsani Yaklaşım : (vicdani elem duymak)
  3. Ekonomik Etkenler : (cezai işlemler, tedavi giderleri)

 İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda yayınlanmış kitapları ve makaleleri ile ülkemizde saygın bir yere sahip olan ODTÜ Makine Mühendisliği eski bölüm başkanı Prof.Dr.Alp ESİN koordinatörlüğünde yürütülen faaliyetlerde kuruluşunuza özgü tehlike ve risk analizleri yapılmasına yönelik İSG eğitimleri verilmektedir.

Eğitimlerinizin tamamlanmak üzere başvurunuzu resmileştirmek için size yardımcı olacağımızdan ve belgelendirilmeniz için de yol göstereceğimizden lütfen emin olunuz.

OHSAS 18001 Belgelendirmesi

 Uluslararası Akreditasyonu bulunmayan bu alanda NİSSERT, TÜRKAK akreditasyonu ile tecrübe kazandığı yönetem sistemleri denetçileri ile ya da temsilcisi olduğumuz ITC kuruluşunun CAI Akreditasyonu ile belgelendirme hizmeti vermektedir.

 OHSAS 18001 Belgelendirmeleri başvuru formumuz ile bize iletebilirsiniz.

Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi İLETİŞİM Sayfamızı Kullanarak Bize Yazabilirsiniz